Additionally, paste this code immediately after the opening tag:

Integrované systémy Flex System

Lenovo Flex System jsou evolucí blade serverů. Jedná se o integrované systémy, které v sobě kombinují pokročilý hardware a software od společnosti Lenovo, včetně jeho nastavení dle aktuálních best practices. To vše je připraveno v optimalizovaných konfiguracích, které lze snadno pořídit a nasadit tak, abyste minimalizovali dobu potřebnou k realizaci vašich obchodních cílů. Lenovo Flex System vám umožňují prostřednictvím kombinace špičkových komponent – serverů (výpočetních uzlů), data storage, síťových prvků a nástrojů pro správu a údržbu – vybudovat váš vlastní systém pokrývající vaše unikátní IT požadavky.

Lenovo Flex System je výsledkem více než desetiletého výzkumu, vývoje a zkušeností v oblasti blade serverů. Architektura Lenovo Flex System tak přichází s vylepšením každého jednoho aspektu blade serverů – od samotných serverů (výpočetních uzlů), přes šasi, síťové prvky, storage a konektivitu až po celkovou správu a údržbu s využitím jednotného nástroje Flex System Manager.

Řada Flex System: x220 x222 x240 x440 x280 x480 x880

Flex System Enterprise Chassis

Flex System Enterprise Chassis přináší vysoký výkon ukrytý v integrované infrastrukturní platformě podporující kombinaci výpočetních, storage a síťových funkcí. Flex System Enterprise Chassis bylo navrženo a vytvořeno tak, aby zajistilo maximální flexibilitu, poskytovalo potřebnou efektivitu při růstu firmy, a chránilo tak v budoucnu její investice.

Konstrukce

Fyzická konstrukce Flex System Enterprise Chassis zahrnuje 14 pozic, které umožňují instalaci výpočetních či administračních uzlů spolu s až čtyřmi síťovými moduly umístěnými vzadu – dle potřeb vašeho výpočetního prostředí. Vaše IT oddělení tak může postupným přidáváním či změnou konfigurace jednotlivých uzlů plynule reagovat na měnící se potřeby firmy, a to s využitím jednotné platformy postavené napříč různými architekturami i prostředími.

Ekologická architektura celého šasi optimalizuje chlazení díky využití interních chladících zón. Systém řízení jednotlivých větráků je nezávislý a odvíjí se od konfigurace jednotlivých uzlů umístěných v šasi. Systém dokáže zvýšit rychlost konkrétních větráků za účelem ochlazení potenciálních horkých míst při současném udržení nízkých otáček u ostatních větráků nacházejících se v místech, kde chlazení není tolik potřeba. Výsledkem je pak vysoká životnost instalovaných komponent i nižší náklady na chlazení.

Škálování

Flex System Enterprise Chassis bylo navrženo tak, aby se stalo základem vaší IT infrastruktury nejen teď, ale aby svou roli bylo schopné sehrát i do budoucna.

Proto je možné ho postupně škálovat v závislosti na měnících se potřebách vaší firmy. Vyhnete se s ním neustálému vyhazování a nahrazování jednotlivých komponent a lépe tak ochráníte své investice do IT infrastruktury.

Navýšení výpočetního výkonu, úložné kapacity či síťové konektivity je velice jednoduché a spočívá pouze v přidání dalšího uzlu, modulu či dokonce celého šasi. Díky modulárnímu systému napájení a možnosti vybrat si ze dvou napájecích jednotek můžete instalovat potřebný systém a obratem dosáhnout úspory nákladů, a to při současném zachování možnosti snadného navýšení napájecího výkonu v okamžiku, kdy si to váš hardware vyžádá.

Správa

Správa Lenovo Flex System Enterprise Chassis už nemohla být jednodušší. Ať už pro pokrytí potřeb vaší firmy využíváte jedno anebo více šasi, nástroj Flex System Manager přináší jejich snadnou integrovanou systémovou správu prostřednictvím jediné konzole.

Produktový list


Výpočetní uzly (servery)

Výpočetní uzly pro Lenovo Flex System nabízejí široké možnosti volby mezi platformami Intel x86, Intel X6 a IBM® Power 7+ i 4- a 8-socketovými verzemi. K dispozici jsou jak entry výpočetní uzly na platformě x86 s dvěma čtyřjádrovými procesory řady Intel® Xeon® E5-2400, tak supervýkonné výpočetní uzly na platformě X6 osazené až osmi 15ti jádrovými procesory řady Intel Xeon E7-8800 v2 a 12 TB operační paměti.

Platforma x86


Lenovo Flex System x220

image

Ideální pro infrastrukturní zátěž a základní virtualizaci

Počet pozic ve Flex System Enterprise Chassis 2-socketový standardní výpočetní uzel
Řada procesorů Intel® Xeon® E5-2400
Počet procesorů Až 2 procesory a 16 jader
Kapacita paměti Až 192 GB / 12 DIMM
Interní úložiště Až 2 TB

Lenovo Flex System x222

image

Ideální pro maximální hustotu ve virtualizovaných prostředích

Počet pozic ve Flex System Enterprise Chassis Standardní uzel Flex System se dvěma 2-socketovými výpočetními uzly
Řada procesorů Intel® Xeon® E5-2400
Počet procesorů Až 2 procesory a 16 jader na každý z uzlů
Kapacita paměti Až 384 GB na každý z uzlů s 32 GB LRDIMM/12 DIMM
Interní úložiště Až 1 TB na uzel

Lenovo Flex System x240

image

Ideální pro většinu virtualizovaných a enterprise prostředí

360° prohlídka produktu

Počet pozic ve Flex System Enterprise Chassis 2-socketový standardní výpočetní uzel
Řada procesorů Intel® Xeon® E5-2600 v2
Počet procesorů Až 2 procesory a 24 jader
Kapacita paměti Až 768 GB / 24 DIMM
Interní úložiště Až 2 TB

Lenovo Flex System x440

image

Výpočetní uzel Lenovo Flex System® x440 je navržený pro virtualizaci, databáze a paměťově náročné aplikace. Flex System x440 přináší pro 4-socketové výpočetní uzly optimální poměr cena/výkon, který vám umožňuje vaši firmu posunout kupředu. Jedná se o ideální volbu pro high-end virtualizaci, většinu databází a pro provoz paměťově a výkonově náročné aplikace.

Počet pozic ve Flex System Enterprise Chassis 4-socketový výpočetní uzel dvojnásobné šírky
Řada procesorů Intel® Xeon® E5-4600 v2
Počet procesorů Až 4 procesory a 48 jader
Kapacita paměti Až 1,5 TB / 48 DIMM
Interní úložiště Až 2 TB

Lenovo Flex System x280

image

Ideální pro provoz rozsáhlých virtualizovaných prostředí vyžadujících velké množství paměti na virtuální stroj

Počet pozic ve Flex System Enterprise Chassis 2-socketový výpočetní uzel
Řada procesorů Intel® Xeon® E7-2800 v2
Počet procesorů 2 procesory
Kapacita paměti Až 3 TB
Interní úložiště Až 9,6 TB s využitím eXFlash DIMM a SSD

Lenovo Flex System x480

image

Ideální pro provoz rozsáhlých virtualizovaných prostředí, i analytické a databázové aplikace vyžadující větší množství procesorových jader a větší množství paměti na systém či virtuální stroj

360° prohlídka produktu

Počet pozic ve Flex System Enterprise Chassis Až 4-socketový výpočetní uzel
Řada procesorů Intel® Xeon® E7-4800 v2
Počet procesorů Až 4 procesory
Kapacita paměti Až 6 TB
Interní úložiště Až 19,2 TB s využitím eXFlash DIMM a SSD

Lenovo Flex System x880

image

Ideální pro aplikace vyžadující nejvyšší dostupnou úroveň výpočetního výkonu jako jsou analytické a databázové nástroje vyžadující více procesorových jader a více paměti na systém

360° prohlídka produktu

Počet pozic ve Flex System Enterprise Chassis Až 8-socketový výpočetní uzel
Řada procesorů Intel® Xeon® E7-8800 v2
Počet procesorů Až 8 procesorů
Kapacita paměti Až 12 TB
Interní úložiště Až 25,6 TB s využitím eXFlash DIMM a SSD

Další rozšiřující uzly

Lenovo Flex System Enterprise Chassis lze kromě výpočetních uzlů osadit také síťovými prvky a datovými úložišti.

Síťová konektivita

V oblasti síťové konektivity je k dispozici široká škála síťových uzlů (aktivních síťových prvků) s podporou pro až 40 Gbit/s Ethernet i Fibre Channel over Ethernet (FCoE), Fibre Channel s rychlostí 8 Gbit/s i 16 Gbit/s i QDR a FDR InifiniBand s přenosovou rychlostí až 56 Gbit/s. K dispozici jsou také síťové uzly schopné zajistit interkonektivitu a interoperabilitu mezi jednotlivými standardy a protokoly. Součástí nabídky síťových uzlů jsou také vysokokapacitní přepínače zajišťující propojení jednotlivých uzlů a Flex System Enterprise Chassis mezi sebou, a to až do maximálního počtu 252 výpočetních uzlů.

Datová úložiště

Nabídku datových úložišť pro Flex System Enterprise Chassis zajišťují Lenovo Flex System V7000 Storage Node integrující známý IBM Storwize V7000 do prostředí Lenovo Flex System, a Lenovo Flex System Storage Expansion Node, který poskytuje výpočetním uzlům x220 a x240 dedikovanou diskovou kapacitu ve formě NAS využívajícího HDD a SSD.

Podpora Windows Server 2003 končí 14. 7. 2015